MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stolar 11834057
*
nr 1183 4057
Stolar
5 st. Verkstads-AB, Lindqvist, Motala, 1950-tal, stålrör med klädsel i galon
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 maj 2018
kl 19:42:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/5 13:21:48
1
100 kr
3/5 03:15:34
2
200 kr
4/5 06:03:22
3
Vinnande bud
5/5 00:02:24
4
350 kr
5/5 00:02:24
3
400 kr (Budbetjänt)
5/5 00:03:57
4
450 kr
5/5 00:03:57
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
21 maj
Retro
På vår populära retroauktion 21 maj samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekse ...
Läs mer om Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar lindqvist motala stol stolar verkstads-ab
-
8162 Baljfåtölj
sengustaviansk stil, förgylld med röd klädsel
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05
-
8164 Bergère
Gustaviansk stil
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11
-
8163 Bergèrer
ett par, Louis XVI-stil, förgyllda med röd klädsel
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40
-
8152 Dantestol
ek, grön/röd, kretong
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:26
-
1011 Fåtölj
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05
-
1012 Fåtölj
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:59
*
Stolar
Läs om budbetjänten
Läs mer om Retro
nr 1183 4057
Stolar
5 st. Verkstads-AB, Lindqvist, Motala, 1950-tal, stålrör med klädsel i galon
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 maj 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/5 13:21:48 | 1 | 100 kr |
| 3/5 03:15:34 | 2 | 200 kr |
| 4/5 06:03:22 | 3 | Vinnande bud |
| 5/5 00:02:24 | 4 | 350 kr |
| 5/5 00:02:24 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 5/5 00:03:57 | 4 | 450 kr |
| 5/5 00:03:57 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
21 maj
Retro
På vår populära retroauktion 21 maj samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekse ...
Läs mer om Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar lindqvist motala stol stolar verkstads-ab
-
8162 Baljfåtölj
sengustaviansk stil, förgylld med röd klädsel
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05 -
8164 Bergère
Gustaviansk stil
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11 -
8163 Bergèrer
ett par, Louis XVI-stil, förgyllda med röd klädsel
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40
-
8152 Dantestol
ek, grön/röd, kretong
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:26 -
1011 Fåtölj
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05 -
1012 Fåtölj
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:59



